infoஇsentezbilisim.com

Dijital Pazarlama

DİJİTAL PAZARLAMA NEDİR?

Dijital PazarlamaDijital pazarlama en basit tanımı ile internet kullanmanın mümkün olduğu elektronik cihazları kapsayan pazarlama çalışmaları bütünüdür. İşletmelerin hem potansiyel hem de mevcut müşterileri ile bağlantı kurmak için arama motorları, sosyal medya, e-mail ve internet reklamcılığı gibi farklı araçları kullandığı dijital pazarlama, geleneksel pazarlama yöntemlerinden farklı olarak çok daha kapsamlı ve etkilidir.

NEDEN DİJİTAL PAZARLAMA?

Geleneksel pazarlama yöntemleri küreselleşmenin insan hayatının bir parçası olduğu son yıllarda hem maliyetleri hem de ulaşılabilir kitlenin kısıtlı olması sebebiyle marka bilinirliği dışında çok tercih edilmemektedir. Yerel bazlı hizmet veren işletmeler için geleneksel pazarlamanın dönüşüm sağlamaya devam ettiğini de söylemek gerekir. Ancak büyüme hedefleri olan, maliyetlerini azaltmak ve dönüşüm başına gelirini arttırmak isteyen işletmeler için dijital pazarlama en doğru seçimdir.

DİJİTAL PAZARLAMA STRATEJİSİ

Dijital pazarlama herhangi bir sektörde faaliyet gösteren herhangi bir işletme için çözüm sunabilir. Bir şirketin ne sattığından, ürettiğinden ya da ne tür bir hizmet verdiğinden bağımsız olarak potansiyel hedef kitlenin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin tanımlanması ile değerli alıcılar elde etmeyi amaçlayan dijital pazarlama da eğer dikkat çekici ve kaliteli içerik üretilirse sonuçlar her işletme için etkili olacaktır. B2B ya da B2C fark etmeksizin her müşteri kitlesi için çözüm sunan dijital pazarlama, doğru strateji ile birlikte markalar üzerinde yüksek dönüşüm başta olmak üzere pek çok olumlu etki yaratır.

İNTERNET REKLAMCILIĞI

İnternet reklamcılığı adından da anlaşılacağı üzere interneti bir pazarlama platformu olarak görmenin ve kullanmanın hedef olduğu reklamcılık tekniklerinin bütünü olarak tanımlanabilir. 90’lı yıllardan beri internetin son kullanıcı hayatındaki yeri ve önemi her geçen gün giderek artıyor. İnternet reklamcılığı da geleneksel reklam yöntemleri karşısında eşdeğer bir sonuç elde etmeyi mümkün kılan çözümler sunuyor. 2019 yılında pazarlamacıların beklentisi şirketlerin geleneksel reklam harcamalarının dijital reklamların altında kalması yönündeydi ve bu gerçekleşti.

İnternet Reklamcılığı Neden Önemlidir?

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek
Sentez Bilişim: Merhaba!
Sentez Bilişim: Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by