infoஇsentezbilisim.com

SEO Optimizasyon

SEO NEDİR?

SEO en basit tanımıyla bir internet sitesinin arama motorları sonuçlarındaki varlığının ön plana çıkarılması için yapılan çalışmalar bütünüdür. Arama motoru optimizasyonu olarak da ifade edebileceğiniz SEO çalışmaları sayfa içi ve sayfa dışı olmak üzere ikiye ayırırız. Her iki alanda da etkili çalışmalar yapmak, uzun vadede web sitelerinin organik ziyaretçiler almasını sağlarken aynı zamanda rekabette de fark yaratmasını sağlar.

NEDEN SEO?

Dijital varlığın etkili bir şekilde ön plana çıkarılması için SEO çalışmaları önemlidir. İnternet reklamcılığı ile de dijital varlığı ön plana çıkarmak mümkündür ancak günün sonunda dijital dünyada hem kaliteli bir SEO çalışması hem de iyi yönetilen bir internet reklamcılığı ile rakiplerinizin arasında sıyrılabilirsiniz.

Arama motorları kullanıcılarına en iyi sonuçları vermek için sürekli olarak güncellenirler. Bu nedenle SEO çalışmalarının sürekli ve güncel tutulması önemlidir. Tüketici alışkanlıkları üzerine yapılan araştırmalarda insanların bir satın alma kararı vermeden önce mutlaka konu ile ilgili araştırma yaptığını görmek mümkün. “Satın alma kararı” işletme sahiplerini zaman zaman yanıltabilir. Bu tercih etmek anlamına gelir. Bir insan doktor tercih ederken de kitap alırken de ya da boyacı ararken de internet üzerinden araştırma yapar. Ve pek çok insan için ilk sayfada çıkan sonuçlar dışındaki sonuçlar anlamsızdır. Bu nedenle etkili bir SEO çalışması markalar açısından büyük önem taşır. İlk sayfada, doğru içeriklerle yer almak hedef kitlenin doğrudan siteye erişmesi ve dönüşüm sağlaması adına önemlidir.

SEO ÇALIŞMASI NASIL YAPILIR?

SEO çalışmaları iki ana kategoride yapılır. Site içi (on-page SEO) ve site dışı (off-page SEO) olmak üzere ikiye ayrılan çalışmalarda öncelik site içi çalışmalara verilmelidir. Bunun en temel nedeni gerek internet reklamcılığı gerek sosyal medya gibi farklı dijital pazarlama yöntemleri ile web sitesine gelen kullanıcının tam olarak aradığını bulabilmesini sağlamak ve iyi bir kullanıcı deneyimi ile tercih noktasında kararını söz konusu markadan yana kullanmasını sağlamaktır.

SEO çalışmalarının temelinde iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmak ve hedef kitle tarafından yapılan aramalara doğru cevaplar veren kaliteli, özgün ve kapsamlı içerikler sunmak yer alır. Çünkü arama motorları kendi kullanıcıları tarafından tercih edilmeye devam etmek için kaliteli ve doğru sonuçlar sunacak şekilde geliştirilirler.

Site dışı yani off-page SEO çalışmaları ise web sitesine yapılan yönlendirmeler, sitedeki içerikleri referans alan içerikler ve sosyal medya imlemeleri gibi web sitesi dışında yapılan çalışmaları kapsar. Off-Page SEO çalışmalarının tam verim sağlaması için yönlendirilen web sitesinin eksiksiz olması önemlidir. Bu da bizi site içi yani on-Page SEO çalışmalarına geri götürür.

SEO AVANTAJLARI NELER?

 • Daha iyi bir kullanıcı deneyimi
 • Potansiyel müşteri kaynağının genişlemesi
 • Geri dönüşüm oranları
 • Yüksek satış rakamları
 • Düşen reklam maliyetleri
 • Yerel aramalar ile kitleye ulaşmak
 • Marka güvenilirliği ve bilinirliği
 • Uzun vadeli pazarlama yatırımı
 • Yükselen pazar payı

Doğru planlanan ve sürekliliği sağlanan bir SEO çalışması sonucunda elde edeceklerinizden bazılarını listeledik. İşinize, markanıza ve hayallerinize uzun vadeli bir yatırım yapmak istediğiniz zaman dijital pazarlama araçlarına ihtiyaç duyacaksınız ve bunlar arasında tüm araçların en iyi şekilde sonuç vermesini sağlayacak olan ana aracınız SEO çalışmaları olacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Yönetim Hizmetleri müşterilerine sözümüz Bütçenizi araştırıp size gerçekçi bir sonuç ve zaman çizelgesi yaratacağız. Sentez Bilişim olarak; Arama Motorlarında doğru anahtar kelime kullanımıyla Marka tanıtımı, internet trafiği ile pazarlama tekniği ve yönetiminde etkinliğinizi artırıyoruz.

Ürün / hizmetlerinizle alâkalı birden çok arama ifadesi (anahtar kelime) için şirketinizin Google’ın en üstünde yer almasını ister misiniz? Aşağıda, Google’daki 1 Sayfada yer almanızı ve işletmeniz için birden fazla müşteri kazanmanızı sağlayacak Adımlarımız ve Etkinliklerimiz bulunmaktadır:

 1. Anahtar Kelimeler Araştırma
 2. Rekabet Analizi
 3. Optimize Edilmiş İçerik Oluşturma
 4. Anahtar Kelime Optimizasyonu
 5. Geri Bağlantı Oluşturma / Bağlantı Bina
 6. Arama Motorlarına ve Dizinlere Gönderme
 7. Makale Dizinlerine Sunulması
WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek
Sentez Bilişim: Merhaba!
Sentez Bilişim: Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by